Головна  →  Звернення громадян  →  Перевірка виконання

Перевірка виконання

Мої звернення
Номер звернення: Рік:
Номер звернення:М-14687 (4966480)
Зареєстровано:17 Травня 2018
Тема звернення:Удосконалення організації дорожнього руху
Відповідальний:КП ”Центр організації дорожнього руху” [Симонов Сергій Анатолійович]
Дата контролю:1 Червня 2018
Статус:Виконано
 
Текст звернення

Прошу змінити організацію дорожнього руху на перехресті вул. Дорогожицької, Ризької та Парково-Сирецької, або роз’яснити порядок проїзду перехрестя відповідно до ПДР.
Поворот праворуч з вул. Ризької на вул. Парково-Сирецької досить суттєвий час (в циклі роботи світлофора) відбувається при ввімкненому червоному світлі на основній секції світлофора та ввімкненій додатковій секції у вигляді зеленої стрілки. При цьому, відповідно до ПДР, водій, що рухається цим напрямком має дати дорогу транспортним засобам, що рухаються з інших напрямків. В той же час, з протилежного боеу перехрестя, з вул. Дорогожицької ввімкнено зелене світло (додаткових секцій там немає), що дозволяє рух прямо, або ліворуч (праворуч повороту немає). Водії, що повертають ліворуч з цієї вулиці - фактично єдині, хто створює перешкоду для тих, хто повертає праворуч з вул. Ризької і кому останні мають дати дорогу.
В той же час, відповідно до ПДР водії, що повертають ліворуч мають дати дорогу тим, хто рухається їм назустріч прямо або праворуч.
Тобто, виходить, що водії з обох напрямків справедливо вважають, що мають дати дорогу одне одному, адже водії, що їдуть з вул. Дорогожицької ніяк не можуть знати, що для водіїв з вул. Ризької горить червоне світло на основній секції, а водії з вул. Ризької, в свою чергу, не здогадуються, що у водіїв з вул. Дорогожицької відсутня долєдаткова секція, що надала б їм приорітет в русі.
Таким чином, виникає колізія, неочевидна для водіїв ситуація, що впливає на безпеку дорожнього руху.
В якості можливих рішень бачу два варіанти (мржливо, є якесь більш вдале рішення):
1. Встановити додаткову секцію ліворуч на світлофорі з боку вул. Дорогожицької. Це дозволить вказати водіям, що вони мають приорітет при повороті. В той же час, це вимагатиме виділення лівого ряду виключно для повороту ліворуч (хоча, фактично він майже завжди так і використовується).
2. Встановити з боку вул. Ризької замість світлофора з додатковою секцією двох окремих світлофорів з табличками чи контурними стрілками (як на перехресті вул. О. Теліги та І. Гонти), що дозволяють рух прямо (для середнього та лівого рядів) та рух праворуч (для правого ряду). При цьому водії, що повертають праворуч з вул. Ризької матимуть приорітет над тими, хто повертає ліворуч з вул. Дорогожицької, що, до речі є логічним відповідно до правила ”перешкоди справа”, яким мали б користуватися водії, якби знали, що вони обидва мають однаковий приорітет.