Головна  →  Звернення громадян  →  Перевірка виконання

Перевірка виконання

Мої звернення
Номер звернення: Рік:
Номер звернення:М-28683 (4553079)
Зареєстровано:12 Жовтня 2017
Тема звернення:Раціоналізаторські пропозиції
Відповідальний:ВОП ”Софіївка” [Гаряга Олег Олександрович]
Дата контролю:27 Жовтня 2017
Статус:На доопрацюванні виконавцем
 
Текст звернення

Звертаюсь до Вас як людина з інвалідністю 1 групи (через травму хребта рухаюсь за допомогою інвалідного візка), яка проживає на 8 поверсі під’їзду №1 будинку за адресою: вул. Олеся Гончара 59, кв.24.
Оскільки відповідно до закону “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” № 875-ХІІ, ст. 30 обов’язки щодо адаптації під’їздів житлових будинків покладено на органи місцевого самоврядування, уже двічі зверталася до голови Шевченківської районної в м. Києві ради Гаряги О.Д. стосовно доступності під’їзду №1 будинку 59, а саме побудови пандуса та створення безперешкодного переміщення в під’їзді із врахуванням наявних архітектурних норм (ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення»). Адже через певне планування будинку я не маю змоги самостійно виходити на вулицю, що не дозволяє вести повноцінний спосіб життя, перешкоджає моїй громадській діяльності, щоденному відвідуванню місця роботи та ін.
Торік восени на моє звернення отримала лист про те, що пропозиції про капітальні роботи з облаштування під’їзду пандусом будуть надані до Програми капітального ремонту житлового фонду Шевченківського району на 2017 рік.
На цьогорічне моє звернення стосовно питання адаптації під’їзду отримала лист-відписку, який свідчить про непрофесійність чи осіб, які його готували.
По-перше, у ньому вказано, що наявний «встановлений відкидний металевий пандус… дозволяє вільно й безпечно користуватися… особам, які користуються колісними кріслами…». Це - неправда, адже згаданий металевий пристрій є небезпечним для самостійного використання для людини на інвалідній колясці та ін.
По-друге, автори листа пишуть, що пропозиції стосовно потреби в облаштуванні спеціальними засобами безбар’єрного середовища будуть подані до проекту програми «Київ без бар’єрів» «у разі письмової згоди мешканців під’їзду… на демонтаж відкидного металевого пандуса та влаштування стаціонарного». Дане твердження про якийсь дозвіл мешканців під’їзду безпідставне, адже сходи ґанку під’їзду для загального користування усіх мешканців, тобто дотримання вимог доступності під’їзду стосується не лише людей з інвалідністю, але й інших представників маломобільних груп населення (людей з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітних жінок, людей похилого віку, людей із дитячими колясками та ін.).
Наполегливо прошу найближчим часом вирішити питання доступності під’їзду №1 буд. 59, що на вул. Гончара, відповідно до законодавства України та встановлених ДБН.