Головна  →  Звернення громадян  →  Перевірка виконання

Перевірка виконання

Мої звернення
Номер звернення: Рік:
Номер звернення:М-3987 (4804997)
Зареєстровано:8 Лютого 2018
Тема звернення:Інші питання, що стосуються роботи мобільних пунктів обігріву населення
Відповідальний:Департамент соціальної політики [Крикунов Юрій Володимирович]
Дата контролю:27 Лютого 2018
Статус:Виконано
 
Текст звернення

Доброго дня!

Пишу з приводу ЖАХЛИВОЇ ситуації навколо найбідніших верств населення - безхатченків, та зовсім НЕЄВРОПЕЙСЬКОГО ставлення до таких людей у нашій начебто європейській столиці.

По-перше - звертаюся щодо цілодобових пунктів обігріву для безхатченків, які відкривала КМДА. Дуже добре, що їх взагалі почали відкривати. Але де-факто вони працюють лише у сильний мороз тане завжди є цілодобовими, а подекуди туди навіть не всіх пускають (хоча заявлена мета створення пунктів обігріву - допомога безхатченкам!.

Наразі йде похолодання. ”Цілодобові” пункти де-факто припинили свою роботу вночі (принаймні декілька з них). ЗМІ та волонтери писали вже про СМЕРТЬ як мінімум двох безхатченків ЗАРАЗ (тобто в начебто ”неевликий” мороз) на вулиці вночі: одна людина замерзла вночі перед входом лікарні, інша - згоріла живцем, намагаючись зігрітися.

Будинок соціальної опіки на Суздальській, 4 має лише десь 150 місць, та приймає лише за наявності ПАСПОРТУ З КИЇВСЬКОЮ ПРОПИСКОЮ, який, на жаль, мають далеко не всі безхатченки. Для того, щоб поновити паспорт, на вул. Суздальській вимагають ПРИНЕСТИ ДОВЖЕЛЕЗНИЙ список документів (з ЖЕКів і т.п.), який людина на вулиці без допомоги ззовні просто не в змозі зібрати!

ПІДСУМОВУЮЧИ: скажіть, будь ласка, чому цілодобові пункти обігріву не працюють протягом УСІЄЇ ЗИМИ? Коли вони знову запрацюють вночі? Куди ЗАРАЗ може звернутися вночі бездомна людина без документів, щоб її не вигнали?

По-друге, є ще одна велика проблема для людини на вулиці: ДЕ ПОМИТИСЯ. Особливо, якщо вона не має документу (тобто, не може звернутися до будинку на Суздальській, 4). Таким чином, бездомна людина ПОЗБАВЛЕНА права дотримуватися особистої гігієни (особливо у холодну пору року).Я спілкуюсь з таикми людьми і знаю, що кажу - більшість з них брудні не тому, що не хочуть дотримуватися особистої гігієни, а тому що НЕ МАЮТЬ, ДЕ!(У Дніпрі взимку не помиєшся).

ПІДСУМОВУЮЧИ : вважаю, що Києву НЕОБХІДНІ муніціпальні душові, де будь-яка людина зможе прийти й безкоштовно помитися. Можливо, об’явити благодійний проект, зібрати гроші. Це НЕОБХІДНО зробити - навіть з точки зору ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я.

По-третє, майже нічого не робиться для РЕСОЦІАЛІЗАЦІЇ таких осіб, для повернення їх до життя й роботи в суспільстві. Вважаю, що НЕОБХІДНО створити соціально-благодійнй проекти з соціалізації безхатченків.
ДОПОМОГА НАЙБІДНІШИМ ЛЮДЯМ - ПЕРША ОЗНАКА СПРАВДІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МІСТА.
І, навпаки, БАЙДУЖІСТь чи бажання ”вивезти”, ”сховати” людей - пер