Головна  →  Звернення громадян  →  Перевірка виконання

Перевірка виконання

Мої звернення
Номер звернення: Рік:
Номер звернення:К-73614 (5280690)
Зареєстровано:8 Листопада 2018
Тема звернення:Раціоналізаторські пропозиції
Відповідальний:Управління контролю за благоустроєм [Панчій Тарас Михайлович]
Дата контролю:13 Листопада 2018
Статус:В роботі
 
Текст звернення

7 Листопада 2018 р
Ми здобули(((
КИЇВ -найбрудніше мсто ((( ПОВТОРНО

4 Квітня 2018
К-20185
Раціоналізаторські пропозиції
Зайшовши на Хрещатик,ви вжахнетеся. Там і волонтерська діяльність не допоможе. Як пояснити бидлу, щоб воно не смітило?
Так МАЙЖЕ всюди по столиці

Хіба одним прибиранням можна пояснити, що не треба смітити? Ні! Це потрібно починати з дому, сім”ї, дитсадка, школи і т.д. Можливо в тому ж таки парку потрібно зробити якісь таблички із проханням щоб не смітили, щось таке цікаве у виглаяді, наприклад,віршованого напису.
Наприклад: Чисто не там де прибирають, а там де не смітять. Щось таке.


Бруд на вулицях став настільки звичним, що багато хто взагалі його не помічає. Часто виникає «рятівне» пояснення — у нас дуже мало урн. І хоча урн, деколи, справді мало, уважне спостереження свідчить, що цей зв’язок дуже сумнівний. Та й не стане ж вихована людина кидати непотріб під ноги лише тому, що треба донести до урни, скажімо, не три метри, а триста. Чи не так?

Картина, яка стала типовою на зупинках громадського транспорту (незалежно від того, чи є там урна) — пасажир робить останню затяжку цигарки і, за мить до того, як зайти в автобус, кидає недопалок просто під ноги. Розсипи «бичків» оточують лавочки в парках і зупинки громадського транспорту, стеляться обабіч пішохідних доріжок і під балконами, на яких люблять «подихати» курці.

До «бичків» додаються використані обгортки, пластикові пляшки, бите скло. Величезна кількість городян, не замислюючись, кидає сміття де заманеться.

Саме це бездумне і безкарне, вибачте, «свинство» і є головною причиною стану наших вулиць. І лише здолавши його, зможемо звільнитися від бруду. Навіть величезна армія прибиральників, за всього бажання, не зможе зробити місто чистим, бо нове сміття з’являється безперервно і практично всюди.А щоб свідомість громадян залишалася на належному рівні, влада мусить періодично нагадувати про те, що незаконне викидання сміття — це кримінальний злочин, який карається позбавленням волі строком до 5 років та штрафом

А ще «класика жанру» — Сінгапур, який був надзвичайно брудним. Одним із елементів «перетворення Сінгапура на країну першого світу» були штрафи за сміття. За недопалок чи папірець, кинутий на вулиці, сінгапурець мав сплатити штраф, що сягав місячної зарплати. А зараз це одне з найчистіших і найзеленіших місць планети. Штраф за кинуте сміття тут перевищує 600 доларів США.

А ось у сусідній Білорусі штраф 50$ за сміття.