Головна  →  Звернення громадян  →  Перевірка виконання

Перевірка виконання

Мої звернення
Номер звернення: Рік:
Номер звернення:П-38762 (5289029)
Зареєстровано:10 Листопада 2018
Тема звернення:Забруднення повітря від невідомих джерел
Відповідальний:Екологія [Онофрійчук Петро Васильович], виконавець: Романець О.В./Луньова Н.Ю.
Дата контролю:26 Листопада 2018
Статус:Роз`яснено по суті порушеного питання
 
Текст звернення

“Останнім часом мешканці мікрорайонів Русанівка та Березняки потерпають від наявних ознак хімічного забруднення повітря, яке проявляється переважно у вечірні та нічні часи доби.

Вказана проблема неодноразово піднімалася мешканцями вказаних житлових масивів в соціальній мережі Facebook в групах ”Русанівка”, ”NEW Русаніка”, ”Наш дім - Березняки”, що свідчить про масовий характер вказаної проблеми.

Нажаль, звернення мешканців до КБУ ”Контактний центр міста Києва” не надали жодних результатів у вирішенні даної проблеми, а Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація усунулася від вирішення цієї проблеми для мешканців Дніпровського району, зазначивши у совій відповіді про те, що вирішення вказаної проблеми не входить до компетенції районної адміністрації та надала рекомендації звертатися до інших органів та служб (відповідь Дніпровської РДА № 23-207/32 від 23.10.2018).

Звертаю Вашу увагу на те, що серед скарг мешканців Русанівки та Березняки, які були описані останніми у соціальній мережі Facebook траплялися випадки реального хімічного отруєння, яке проявлялося у запамороченнях, гіркоті в роті та на губах, втрата орієнтації у просторі, що було викликано сном з відкритими вікнами в оселі. У деяких випадках мешканцям доводилося звертатися за медичною допомогою та викликати швидку.

Стан повітря на Русанівці та Березняках в вечірні та нічні часи дає підстави стверджувати про викиди хімічних речовин в атмосферу, які схоже на спалену гуму, чи на перероблені нафтопродукти.

Вказані вище обставини, свідчать про грубе порушення не встановленими особами або підприємствами ст. 50 Конституції України яка гарантує кожному право на безпечне для життя і здоров’я довкілля.

Враховуючи вищевикладене, вимагаю:

1. Забезпечити безпечне довкілля для мешканців житлових масивів Русанівка та Березняки.

2. Надати відповідні доручення службам та органам, уповноваженим здійснювати контроль за дотриманням санітарного та епідеміологічного благополуччя населення щодо встановлення джерел забруднення атмосферного повітря, припинення діяльності таких джерел та притягнення винних осіб до відповідальності.

3. У випадку відсутності повноважень надавати доручення відповідним ор