Головна  →  Звернення громадян  →  Перевірка виконання

Перевірка виконання

Мої звернення
Номер звернення: Рік:
Номер звернення:Т-2122 (5473842)
Зареєстровано:10 Лютого 2019
Тема звернення:Право безкоштовного проїзду всіма видами пасажирського міського транспорту
Відповідальний:КП ”Київпастранс” [Давтян Дмитро Олександрович], виконавець: Левченко Дмитро Валентинович
Дата контролю:25 Лютого 2019
Статус:Виконано
 
Текст звернення

Доброго дня! Відповідно до матеріалів з офіційного сайту КП ”Київпастранс”, вказано перелік пільгових категорій пасажирів в міському наземному транспорті: https://kpt.kiev.ua/information/passengers/Pilgu/ та відповідних документів, що засвідчують наявність конкретної пільги (зокрема, для пенсіонерів за віком це пенсійне посвідчення, для інвалідів - посвідчення інваліда).
Проте, починаючи із лютого 2019 року, кондукторами міського наземного транспорту не приймаються пенсійні та інші посвідчення для пільгового проїзду, безкоштовний проїзд дозволяється виключно за карткою киянина.
Мої батьки, інваліди 2-ї групи, не зареєстровані та не мешкають постійно у м. Києві, тож не мають картки киянина, але в силу обставин (зокрема, лікування) періодично відвідують м. Київ. У київському метрополітені після впровадження картки киянина пенсійне посвідчення інваліда 2-ї групи залишається підставою для безоплатного проїзду відповідно до законодавства України.
Проте в наземному транспорті кондуктори не можуть адекватно аргументувати, чому пенсійні та інвалідські посвідчення, всупереч інформації з офіційного сайту КП ”Київпастранс”, більше не надають підстави для безоплатного проїзду у разі відсутності в пасажирів картки киянина.
Програма монетизації пільгового проїзду в Україні ще не була запущена, тож за місцем реєстрації громадяни не можуть отримати компенсацію за проїзд в інших населених пунктах (хоч такі пропозиції були висунуті під час обговорення проблеми бюджетного відшкодування пільгового проїзду в транспорті).
Будь ласка, підтвердьте або спростуйте легітимність посвідчення інваліда 2-ї групи без наявності картки киянина для безоплатного проїзду в наземному громадському транспорті м. Києва. У разі, якщо посвідчення без наявності картки киянина втратило дію або за будь-яких інших умов, надрукуйте та розмістіть точні цитати з законодавства України, які однозначно трактують подібні ситуації, в рухомому складі КП ”Київпастранс” та на офіційній сторінці https://kpt.kiev.ua/information/passengers/Pilgu/ , а також проведіть роз’яснювальні бесіди з працівниками даного комунального підприємства для унеможливлення невірного трактування законодавства з їх сторони.
Наразі, на жаль, кондуктори не мають жодного уявлення про існуюче законодавство, а в рухомому складі викладено на широкий загал та надруковано на листах в салоні витяги з правил користування транспортом, чинні в 2016 році.
Дайте чітку відповідь: чи пільгове посвідчення інваліда є дійсним без картки киянина?