Головна  →  Звернення громадян  →  Перевірка виконання

Перевірка виконання

Мої звернення
Номер звернення: Рік:
Номер звернення:И-82 (5476624)
Зареєстровано:12 Лютого 2019
Тема звернення:Питання газифікації
Відповідальний:ПАТ ”Київгаз” [Горовий Сергій Олександрович]
Дата контролю:27 Лютого 2019
Статус:На доопрацюванні виконавцем
 
Текст звернення

В нашому домі без згоди власників було встановлено газове обладнання з обліку природньго газу(загальнобудинковий лічильник) та розпочат облік природнього газу. Однак, відповідно до положень статті 2 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (зі змінами від 21.12.2017) постачання природного газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, здійснюється за умови його комерційного обліку.
При цьому, згідно з положеннями частини першої статті 2 зазначеного закону, суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу:
комплексно, у тому числі для опалення – до 01 січня 2012 року;
для підігріву води та приготування їжі – до 01 січня 2016 року;
тільки для приготування їжі – до 01 січня 2021 року.
Фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:

- коштів операторів ГРМ на відповідній території;

- коштів відповідного бюджету, крім коштів місцевих бюджетів;

- інших джерел, не заборонених законодавством.

Відповідно до положень частини другої статті 2 зазначеного закону з метою забезпечення комерційного обліку природного газу для населення суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, оснащують споживачів природного газу - фізичних осіб (населення) індивідуальними лічильниками газу. Загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку в порядку, визначеному статтею 10 Закону України ”Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”.

У разі невстановлення населенню лічильників газу в термін до 01.01.2021 з вини операторів ГРМ на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.

В домі багато квартир надаються в оренду, облік зареєстрованих не проводиться, однак, рахунки значно перевищують норми споживання, тому що споживання газу істотно вище за норму. Прошу пояснити на який підставі було дозволено встановлення будинкового лічильника газу?
Мешканці будинку таку згоду не надавали.
Дякую