Головна  →  Звернення громадян  →  Перевірка виконання

Перевірка виконання

Мої звернення
Номер звернення: Рік:
Номер звернення:М-18579 (5685802)
Зареєстровано:8 Серпня 2019
Тема звернення:Несанкціонована торгівля
Відповідальний:Відділ торгівлі, побуту та підприємництва [в.о. Лозовий Василь Борисович], виконавець: Остапенко С.О.
Дата контролю:24 Серпня 2019
Статус:Роз`яснено по суті порушеного питання
 
Текст звернення

Доброго дня.

В районі метро Осокорки біля підземного пішохідного переходу (з боку ТЦ Апетит) щодня відбувається стихійна торгівля продуктами харчування (фото додається) без будь-яких дозвільних документів.

Чинним законодавством України продаж харчових продуктів дозволяється здійснювати тільки через стаціонарні підприємства торгівлі та через дрібнороздрібну торговельну мережу.

Розміщення даних об’єктів та введення їх в експлуатацію погоджується з відповідними контролюючими організаціями. Харчові продукти і продовольча сировина, які надходять у торговельну мережу, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість та безпеку. Відповідальність за дотриманням умов зберігання та реалізації продуктів несуть керівники торгових підприємств.

Міністерство доходів і зборів України у листі від 27.09.2013 р. №12060/6/99-99-22-01-03-15/1182 визначило, що стихійна торгівля - це торгівля фізичних осіб без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку реалізованих ними товарів і у невстановлених місцях з рук, з землі, без дозволу райдержадміністрації на розміщення об’єкту торгівлі.
Також це самовільне захоплення земельних ділянок та встановлення на них малих архітектурних форм - наметів, кіосків, павільйонів та ін. для заняття торговельною діяльністю.

Відповідно до Законів України «Про національну поліцію» та «Про місцеве самоврядування в Україні» недопущення торгівлі у невстановлених місцях відноситься до компетенції органів внутрішніх справ та місцевого самоврядування.

Враховуючи вищезазначене, прошу вжити заходів щодо припинення стихійної торгівлі.

Дякую за вашу роботу.