Головна  →  Звернення громадян  →  Перевірка виконання

Перевірка виконання

Мої звернення
Номер звернення: Рік:
Номер звернення:Я-5250 (5736635)
Зареєстровано:4 Грудня 2019
Тема звернення:Питання нарахування плати за споживання ХВП (розрахунки за споживання ХВП
Відповідальний:Розрахунковий департамент [Люлін В. О.], виконавець: Яценко Сергій Володимирович
Дата контролю:19 Грудня 2019
Статус:На доопрацюванні виконавцем
 
Текст звернення

03.12.2019
Керівнику
ПрАТ «АК «Київводоканал»
Ярового С.М.
Вимога (на підставі Закону України «Про звернення громадян», Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання») повернути сплачені мною за незаконне нарахування оплати за ХВП за адресою Київ, пр. Деміївський 6, кв 12 та анулювання незаконно нарахованої заборгованості. Додаю фото рахунок-повідомлення станом на 01.06.2019, в якому вказано кількості мешканців «0» та нарахування з розрахунку кількості мешканців «1» та чек який підтверджує вимушену (у зв’язку з продажем вказаної квартири) сплату Яровим С.М. на підставі цього рахунку-повідомлення.
З жовтня 2013 до травня 2016 нарахування не здійснювались взагалі т.я. останній зареєстрований мешканець помер 04.10.2013 – тобто постійно, а не тимчасово, відсутня жодна особа, що проживає чи користується чи зареєстрована в квартирі до теперішнього часу.
З травня 2016 почали нараховувати обсяг ХВП «4,50» при кількості мешканців «0», потім вже «11», тобто з розрахунку на «1» особу при кількості мешканців «0», хоча законодавство це не передбачає і порушується працівниками ПрАТ «АК «Київводоканал», а саме.
Знідно до ч. 1 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»:
1. Плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно Правил, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630:
П.21. У разі відсутності у квартирі … засобів обліку води і теплової енергії плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормативами (нормами) споживання:
з централізованого постачання холодної … води і водовідведення - з розрахунку на одну особу ...
Згідно до п.10 Правил, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992р. N 572, за умови відсутності поквартирного обліку, плата розподіляється за … водопостачання та водовідведення … - за чисельністю зареєстрованих осіб, що проживають у квартирі (а до 05.01.2017 - за чисельністю членів сім’ї, що проживають у квартирі та осіб, які проживають у квартирі, більше ніж місяць).
Згідно до частини 3 ст. 10 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»:
Стаття 10. Розподіл обсягів комунальних послуг між споживачами
3. Обсяги спожитої у будівлі…питної води,…, розподіляються між споживачами з урахуванням того, що:
4) … пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються т