Головна  →  Новини  →  21 лютого 2014

Сьогодні кияни вшанують Міжнародний день рідної мови

Сьогодні кияни вшанують Міжнародний день рідної мови

Щорічно, 21 лютого, вся світова спільнота відзначає Міжнародний День рідної мови.

Міжнародний день рідної мови був проголошений у листопаді 1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Відзначається щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.

За оцінками фахівців, із 6000 мов, які нині існують, більшість знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.

Згідно з рішенням ЮНЕСКО це перш за все день «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності», який покликаний підкреслити важливість збереження культурного та мовного багатства у світі. Це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною великого народу, не байдужого до рідної мови, до своєї землі, на якій народився й живе.

В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей.

Всебічна підтримка державності мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток ‒ почесна місія кожного громадянина України, як шлях до визнання у світовому масштабі високого статусу української мови.

 

Перейти до списку ПопередняНаступна Версiя для друку

 
 

  

 
Статистика розгляду звернень