Головна  →  Новини  →  2 жовтня 2019

Нацбанк починає вилучати з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок

Нацбанк починає вилучати з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок

Національним банком України прийнято рішення, про вилучення з 01 жовтня 2019 року з готівкового обігу монет номіналами 1, 2 та 5 копійок (постанова Правління Національного банку України від 20.06.2019 No 82 «Про вилучення з готівкового обігу монет дрібних номіналів»).

Ця подія, на нашу думку, потребує, всебічного інформування громадськості, зокрема, на обласному та регіональному рівнях.

Враховуючи викладене, просимо Кабінет Міністрів України надати відповідне доручення Міністерству культури молоді та спорту України, обласним державним адміністраціям України, органам виконавчої влади щодо інформування громадян України (у тому числі розміщення інформаційних відеороликів як соціальної реклами на центральному та регіональному телебаченні, а також у мережі Інтернет, та висвітлення державними засобами масової інформації теле- і радіопередач), торгівельних організацій, операторів ринку, юридичних осіб тощо про вилучення з обігу зазначених монет.

Також просимо надати доручення Міністерству соціальної політики, Пенсійному фонду, Державній службі зайнятості, Міністерству освіти та науки, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству інфраструктури України, ПАТ «Укрпошта», обласним та Київській міській держадміністраціям про розповсюдження відповідних відеоматеріалів (по можливості) на об’єктах транспорту та транспортної інфраструктури, в органах соціального захисту населення, у навчальних та лікувальних закладах, у бібліотеках, клубних закладах тощо.

Таким чином, розрахуватися ними не вийде, однак можна обміняти в усіх відділеннях українських банків до 30 вересня 2020 року. Після цього до 2022 лише у Нацбанку та кількох уповноважених ним банківських установах. А невдовзі НБУ почне вилучати з обігу й монети, номіналом "25 копійок", які він вже припинив карбувати.

Відповідні інформаційні матеріали (у тому числі відеоматеріали) розміщені на офіційному Інтернет-представництві Національного банку України (https://bank.gov.ua) та, за потреби, можуть бути надіслані додатково.

Перейти до списку ПопередняНаступна Версiя для друку

 
 

  

 
Статистика розгляду звернень